More

  Formularzy na stronach internetowych

  Formularze interaktywne są jedną z najistotniejszych elementów witryn WWW. Projektanci formularzy interaktywnych ciągle pracują nad metodami pozwalającymi na wspomaganie procesów korzystania oraz przetwarzania formularzy internetowych. Została napisana już naprawdę inponująca ilość najróżniejszych pluginów do formularzy internetowych które poprawiają komfort użytkowników. Bo przecież o to chodzi. Posiadamy do dyspozycji metody zabezpieczania formularzy interaktywnych przed wysyłaniem niechcianego spamu, nie muszą być to technologie typu CAPTCHA są także inne.

  Jest dostępnych wiele tutoriali dedykowanym formularzom internetowym, prezentują one każdy element zawarty w tagu

  , oraz poszerzają nasze horyzonty oddając gotowe do użycia rozwiązania rozbudowy ich o następne funkcje lub nowe cechy. W tym wpisie podzielę się ze swoimi ulubionymi dodatkami, które mogą zmienić wygląd każdej strony posiadającej formularz interaktywny.

  Tagi w polu tekstowym

  Jest to doskonały plugin przemieniający standardowe pole tekstowe w formularzu w grupę tagów. Dodatek na pewno podnosi walory estetyczne serwisu WWW, oraz ułatwia pracę użytkownikowi z formularzem .

  Dodatek można pobrać z tej strony: xoxco.com

   

  Próbnik kolorów

  Jeśli udostępniamy na serwisie możliwość wpisania koloru np.: do zmiany barwy tła lub barwy nazwy użytkownika to jak „Kowalski” może go podać. Tradycyjnym sposobem byłoby wklejenie w pole tekstowe wartości RGB barwy. Skąd użytkownik ma pobrać te wartości? jPicker rozwiązuje w 100% ten problem. Po kliknięciu w pole tekstowe ukazuje się nam próbnik barw z paletą barw po której kliknięciu kolor przedstawiony za pomocą wartości matematycznej ukazuje nam się polu tekstowym.

  Adres: digitalmagicpro.com/jPicker/

   

  Sprawdzanie jakości hasła

  Ten dodatek sprawdzi jakość naszego hasła np.: przy rejestracji w serwisie. Jest pomocnym pluginem zwłaszcza, że userzy często nie pamietają o tym jak istotne jest dobranie skutecznego hasła dostępowego.

  Adres dodatku: danpalmer.me/jquery-complexify/

   

  iPhone Style Radio

  Świetny plugin modyfikujący wygląd naszych pól w formularzu interaktywnym, dzięki pluginowi nasze pola wyboru oraz pola opcji będą przypominały te iPhon’a.

  Adres: devgrow.com/iphone-style-switches/

   

  Lista rozwijana z obrazkami

  Jest to plugin zmieniający naszą listę opcji w rozwijaną listę obrazkową.

  Adres: http://www.dswww.pl/blog/170-lista-select-z-obrazkami-w-polu-option.html

   

  Maska dla pól tekstowych

  Jest to dodatek formatujący pola tekstowe już podczas uzupełniania. Dzięki dodatkowi możemy  mieć wpływ na to jak będą zapisywane numery telefonu, bez dodatkowej walidacji w PHP.

  Link: http://www.dswww.pl/formularze-internetowe/213-maska-dla-pol-tekstowych.html

  Najnowsze artykuły

  Tworzenie sklepów internetowychTworzenie sklepów internetowych
  Następny artykuł

  Warto przeczytać

  Leave a reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Tworzenie stron WWW