Niesamowite galerie obrazów

Każdy z nas prezentując galerie obrazów na stronie internetowej chciałby, aby przedstawione obrazy jak najlepiej się prezentowały a ich przeglądanie byłoby same w sobie już ciekawe. W tym artykule przedstawię kilka galerii, które warto byłoby umieścić na swojej liście „możliwe do użycia”.

LightGallery

Jest to bardzo ciekawa galeria pod względem sposobu działania oraz wyglądu. Na uwagę zasługują jednak jej możliwości. Jest responsywna, obsługuje wszystkie materiały multimedialne, dźwięk, obraz, film. Można ją nawigować za pomocą klawiatury.

Link: http://www.dswww.pl/galerie/186-niesamowita-galeria-www-lightgallery.html

Justified Gallery

Jest to galeria tworząca kolaż z obrazów, układając je w różnych wielkościach, automatycznie dopasowując wielkości tak by nie zostało, żadnej wolnej przestrzeni. Bardzo ciekawy sposób na prezentację obrazów na stronie WWW.

Link: http://www.dswww.pl/galerie/194-justified-gallery.html

nanoGALLERY

Galeria tworzy podobny kolaż do tej opisanej powyżej. W tej jednak można tworzyć kategorie obrazów z miniaturami.  Same obrazy reagują ciekawymi animacjami no.: gdy najedziemy na nie kursorem. Po kliknięciu przechodzimy to pełnoekranowego pokazu slajdów z nawigacją dolną oraz strzałkami zorientowanymi po bokach ekranu. Cudo.

Link: http://www.dswww.pl/galerie/195-nanogallery.html

Grid Loading Gallery

Jest to galeria z pozoru zwyczajna. Ma interesujący sposób ładowania. Jej autor skupił się na czarowaniu użytkownika w czasie ładowania galerii oraz ładowania kolejnych obrazów w raz z przewijaniem strony. Posiada ciekawe efekty obsługujące viewport.

Link: http://www.dswww.pl/galerie/208-grid-loading-gallery.html

Bootstrap Gallery

Jest to galeria polecana webmasterom, którzy w swoich projektach wykorzystują framework Bootstrap. Galeria w większości korzysta już z dostępnego skryptu, przy czym staje się bardzo ergonomiczna.

Link: http://www.dswww.pl/galerie/210-bootstrap-gallery.html

The Wall

Galeria internetowa inspirowana galerią jaką udostępnia Google dla użytkowników poszukujących obrazów, zdjęć. Plugin Bardzo prosty w instalacji.

Link: http://goldinteractive.github.io/jQuery.GI.TheWall.js/

 

Jedna myśl nt. „Niesamowite galerie obrazów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *