Strony internetowe w stylu retro

W obrębie naszego bloga dużo skupiam się na stylu strony internetowych w jakim zostały wykonane. Styl ma ogromny wpływ na to jak będzie postrzegana przez odbiorcę. Jeżeli mamy do czynienia ze stroną internetową firmową, styl może zadecydować o tym czy dojdzie do sprzedaży za pośrednictwem naszej witryny internetowej czy też nie.

W artykule skupię się na jednym konkretnym stylu jest nim styl retro. Nie będę opowiadał o cechach charakterystycznych dla retro wśród stron WWW. Posłużę się przykładami tego typu stron internetowych. Przykład jeśli chodzi o poruszony temat najwięcej nam powiedzą.

Pierwszy przykład i jak dla mnie pierwsze miejsce wśród stron internetowych wykonanych w stylu retro zajmuje serwis internetowy dla silnika zarządzania treścią xcms.pl. Serwis jest nasycony świetnymi grafikami oscylującymi w przestrzeni retro. Sposób działania jest również ciekawy strona WWW jest przykładem serwisu One Page.

Drugie miejsce wśród napotkanych przeze mnie stron internetowych wykonanych, w stylu retro nadać można serwisowi cafeteria. Strona WWW stworzona dla kawiarni, stworzona w stylu retro ze świetnymi zdjęciami i stylizacją na dawne czasy. Strona podoba mi się najbardziej za swoje rozbudowanie graficzne i pod względem treści.

Trzecią stroną o której warto wspomnieć w tym zestawieniu Chatlotte Cafe. Strona wykonana w niezwykle eleganckim stylu do tego retro. Serwis ma ciekawy sposób działania, ciekawy i nietypowy podział. Nawigacja serwisu zlokalizowana jest po lewej stronie, dalej na prawo mamy baner w postaci slajdów oraz miejsce na główny content. Zdjęcia, grafika jest typowa dla nurtu retro.

Kolejnym dziełem internetowym jest sklep internetowy sprzedający odświeżacze powietrza. Został wykonany w bardzo schludnym. Estetycznym stylu mocno związanym z retro. Wygląd sklepu nawiązuje do dawnych czasów, ale to nie wszystko. W tym przypadku cała firma jest retro. Materiały wideo są kręcone w omawianym stylu, design samych produktów, a nawet logo firmy oscylują wokół retro. Sklep internetowy niezwykle ciekawy. http://www.dfwwow.com/stradhatter/members/cartman/

Kolejnym przykładem stylu retro wśród serwisów internetowych będzie szablon, który znalazłem na stronie Theme Forest. Szablon jest przykładem niewątpliwie wzorowym dla stylu retro. Budowa serwisu zaprezentowana jest prosta. Mamy jednak do czynienia z szablonem, wypchanym przykładowymi danymi. Jaką dalszą drogę rozwoju wybierze przyszły najemca tworu być może nie uda nam się dowiedzieć, ale wiemy że szablon daje dobre podwaliny dla świetnej strony internetowej retro.

Czas na ostatni przykład strony internetowej wykonanej w retro. Będzie nią typowy przykład, nawiązujący graficznie, kolorystycznie do tego stylu na czele z czcionką. Jest to kolejny szablon dla stron WWW z Theme Forest o nazwie Fox. Szablon pod względem graficznym jest wyciśniętą esencją retro. Jest obrazem tego jak styl retro powinien prezentować się w sieci. Znajduje się jednak na ostatnim miejscu w naszym zestawieniu, za niezwykle słabe rozwinięcie. Nie mniej proejekt warto zobaczyć.

To był ostatni projekt w naszym zestawieniu. Jeżeli znacie jeszcze jakieś strony wykonane w stylu retro, warte uwagi, podzielcie się nimi w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *