5 ciekawych sklepów od wrocławskiej agencji interaktywnej

Agencja interaktywna Design Cart Wrocław, bazująca właśnie we Wrocławiu zaktualizowała swoje portfolio, łącząc je z tym wykonany w studio w Guben. Z tego co zauważyłem kilka starszych projektów zostało zapomnianych, najprawdopodobniej nie spełniały już obecnych standardów webowych.  Koniec końców jest dostępnych na dziale realizacji około 22 pozycji.

Niektóre sklepy internetowe wykonane przez agencje są na tyle dobre, że spośród nich wybrałem te kilka by na ich podstawie stworzyć artykuł, których ostatnio mało na tym blogu. Przejdźmy więc do listy 5 dobrych sklepów. Listę możemy potraktować jako inspirację lub pięć przykładów tego jak powinien wyglądać sklep internetowy.

 

Sklep internetowy z odzieżą dziecięcą

Sklep z odzieżą dziecięcą

https://www.designcart.pl/portfolio/7-sklep-internetowy-dzieciecy.html

Sklep internetowy został zaprojektowany dla niemieckiego klienta. Został stworzony w pastelowej tonacji kolorystycznej skontrastowanej z elementami fioletu. Sam osobiście lubię fiolet, więc może i ten kolor miał główny wpływ na to że sklep przypadł mi do gustu.  Oprócz samej kolorystyki uważam że e-commerce ma świetnie dopasowane i ustawione banery promocyjne oraz trafnie dobrane zdjęcia.

Sklep internetowy odzieżowy

https://www.designcart.pl/portfolio/2-sklep-internetowy-odziezowy.html

Sklep internetowy wykonany w mocnym minimalistycznym stylu. Na stronie głównej nie domyślisz się że to sklep online. Marka pozwoliła sobie na ten zabieg z powodu swojej popularności. Początkującemu sklepowi internetowemu ten numer by nie przeszedł.

W ciekawy sposób zostały wykonane listy produktów. Mamy same zdjęcia ubrań, żadnych cen, nazw. Przewijamy je wszystkie na raz. Po tym sklepie internetowym widać, że mała ilość danych na listach produktów wcale nie przeszkadza.

Sklep internetowy sportowy

https://www.designcart.pl/portfolio/11-sklep-internetowy-z-odzieza-sportowa.html

Przykład sklepu internetowego pokazujący jak ważną rolę mogą odgrywać grafiki. Strona główna wykonana jest z samych banerów reprezentujących poszczególne działy. Zamieszczone obrazy nawiązują do tematyki poszczególnych działów, co czynie je pewnym rodzajem nawigacji.

Sklep internetowy jest niezwykle rozbudowany i po mimo swojej wielkości poruszanie się po nim jest intuicyjne, a okrywanie kolejnych działów przygodą.

Sklep internetowy z odzieżą

https://www.designcart.pl/portfolio/21-sklep-internetowy-z-obuwniczy.html

Kolejny sklep internetowy z odzieżą. Również jest wykonany w stylu minimalistyczny. Choć w tym przypadku na uwagę zasługuje strona główna. Tak jak większość stron internetowych bazuje na banerze składającym się ze zdjęcia lub pokazów slajdów zawierających obrazy, tak w przypadku tego sklepu online mamy do czynienia z kolażem zdjęć.

Produkty mają jedynie podpis w postaci nazwy wyrobu. Nie znajdziemy tu cen ani opisów. Sprawia to że serwis sprzedażowy jest niezwykle czytelny i przejrzysty.

Sklep internetowy z ogrodzeniami

https://www.designcart.pl/portfolio/23-sklep-internetowy-z-ogrodzeniami.html

Świetny sklep internetowy nastawiony na interakcję z użytkownikiem, mocno pracujący na stworzenie dobrego pierwszego wrażenia.

Sklep posiada pokaz slajdów składających się z wielu warstw. Produkty posiadają szybki podgląd oraz pokaz poszczególnych obrazów produktu po najechaniu na niego kursorem.

Sprawia wrażenie niezwykle nowoczesnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *