Konfigurator okien – przegląd możliwości

Dzisiaj na ruszt weźmiemy aplikację napisaną przez firmę dswww.pl, mianowicie konfigurator okien.  Aplikacja pozwala na samodzielne złożenie okna według określonej liczby kroków, zamówienie produktu oraz zapłacenie za niego online.

Prezentowany konfigurator posiada estetyczną budowę, po wyborze opcje płynnie przewija do wybrania kolejnej. Warto dodać, że program radzi sobie z kompatybilnością dodawanych opcji. Co oznacza, że nie pozwoli nam na złożenie okna, którego nie można wyprodukować.

Po lewej stronie widnieje okienko z podglądem okna oraz wypisanymi opcjami wybranymi przez nas. Mamy również podgląd ceny i to jak się zmienia pod wpływem danych komponentów.

Zacznę od kroku pierwszego. W kroku pierwszym wybieramy producenta okna. Konfigurator okien posiada możliwość dodawania nieograniczonej liczby producentów! To sprawia, że program już można nazwać dość uniwersalnym. Nie jest bowiem napisany pod jedną firmę.

Kolejny krok to wybór typu okna. Tutaj mamy trzy pozycje: okno, okno/drzwi balkonowe oraz drzwi przesuwne. Rozdzielenie już na wstępie typów produktów daje możliwość większej plastyczności na to co będzie się działo dalej. Każdy z nich wprowadza teraz do programu minimalne, maksymalne rozmiary oraz podstawę cenową. Co ciekawe te wszystkie dane podlegają prostej edycji w zapleczu administratora. Kolejny krok to wybór profilu. Tu już mamy rozgałęzienia, czyli możemy ustawić inny zestaw profili dla drzwi balkonowych jak i samych okien. Każdy z profili ma wpływ na cenę. Wartości te również ustawia się w panelu administratora.

 

Po wyborze interesującego nas profilu system przewinie widok do opcji wyboru ilości skrzydeł danego okna. Maksymalna obsługiwana ilość skrzydeł przez system to 3.

Screen Shot 06-01-15 at 10.04 AM

W następnym kroku wybieramy ilość rzędów ile powinno posiadać nasze okno. Jest wiele opcji do wyboru.

Screen Shot 06-01-15 at 10.03 AM

Konfigurator okien pozwala również na wybranie sposobu otwierania, każdego skrzydła. Wyboru dokonujemy za pomocą efektownej listy wyboru.

Screen Shot 06-01-15 at 10.21 AM

Konfigurator okien pozwala również na wybranie koloru okna i to osobno strony zewnętrznej oraz wewnętrznej wyboru dokonujemy za pomocą wykazu opcji podpartych obrazkami co zdecydowanie ułatwia sprawę.

Screen Shot 06-01-15 at 10.25 AM

Po wyborze koloru program ukazuje nam kolejną opcję jaką jest pytanie, czy chcemy okno z roletą czy może bez rolety. Ta opcja zostaje zapamięta i wykorzystana w późniejszych krokach, a na przód system ukaże nam kolejną opcję jaką jest podanie wymiarów okna dla każdego skrzydła i rzędu. Całość jest przedstawiona w bardzo przejrzysty sposób. Błędne wartości podświetlane są na czerwono a poprawne na zielono. System puści nas dalej tylko wtedy gdy wszystkie wartości będą poprawne oraz będą mieścić się w przedziałach minimalnych i maksymalnych rozmiarów.

Screen Shot 06-01-15 at 10.30 AM

Ten krok jest ostatni z pierwszego zestawu kroków konfiguratora okien. Jeżeli wszystko jest w porządku konfigurator wyświetli nam przycisk, pozwalający na przejście do kolejnego zestawu cech.

Kolejny zestaw cech pozwala na sprecyzowanie wielu spraw technicznych takich jak:

  • ilość szyb w oknie oraz stopień izolacji,
  • montaż ciepłej ramki
  • dźwiękochłonność szyb
  • bezpieczeństwo szyb, odporność na urazy
  • wybór ornamentu dla szyby lub brak ornamentu

Warto opisać również funkcjonalność definiowania szprosów dla okna. To rozwiązanie jest unikalne i nie spotykane w innych konfiguratorach okien. W tym kroku możemy wybrać rozmiar szprosów, ich kolor, oraz przypisać do każdego skrzydła ilość szprosów. Do tego wszystkiego mamy podgląd dynamiczny wyglądu danego skrzydła. Screen Shot 06-01-15 at 10.39 AM

Dalsze kroki precyzują również sprawy techniczne okna, można tu wymienić:

  • okucia
  • klamki
  • kolor rolety
  • sposób funkcjonowania rolety (sznurek/silnik)

Kolejne etapy to podsumowanie oraz płatność online.

Screen Shot 06-01-15 at 10.45 AM

Wrażenia po przejściu wszystkich kroków są następujące. Konfigurator jest zdecydowanie wygodny. Sam ukazuje odpowiednie kroki oraz przewija do odpowiednich opcji. Zadaniem użytkownika jest jedynie klikanie w odpowiednie opcje. Opcje są przedstawione w jasny, bardzo czytelny, przejrzysty sposób. Do każdej opcji istnieje możliwość przypisania obrazu, co również pomaga w zrozumieniu danej opcji jak np. w kroku gdzie wybieramy rodzaj szyby związany z bezpieczeństwem.

Największe wrażenie jednak robi możliwość zarządzania opcjami. Administrator ma możliwość do każdego kroku dodania dowolnej ilości opcji. Mało tego! Ma możliwość ustawienia kompatybilności danej opcji np. z konstrukcją okna czy profilem. Daje to nie bywałe możliwości. Każda opcja może mieć wpływ na cenę. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych aplikacji do konfigurowania okien. Aplikację można zobaczyć pod adresem Konfigurator.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *