Tworzenie kreatywnych tron internetowych

Jeżeli poszukujesz w sieci stron internetowych, które mogłyby posłużyć Ci za pewną inspirację i nie znajdujesz ich, to ten artykuł może Ci pomóc. W dzisiejszym wpisie przedstawię pięć serwisów internetowych, które w sposobie działania nie są ani stronami tradycyjnymi, ani stronami internetowymi One Page. Prezentowane serwisy WWW są zaczerpnięte z portfolio witryny X-CMS – Tworzenie stron WWW.

Jest to strona domowa aplikacji służącej do zarządzania treścią na stronie internetowej. Pozwala na dodawanie podstron statycznych, budowanie struktur opartych na kategoriach i artykułach. Umożliwia tworzenie galerii obrazów, nawigacji oraz stron kontaktowych. Podsumowując pozwala na stworzenie kompletnego serwisu internetowego dla firmy, a nawet portalu informacyjnego.

X-CMS ma znacznie więcej funkcji, ale to już temat na osobny artykuł. Przejdźmy do naszej listy pięciu stron WWW.

STRONA WWW DLA STYLISH TOUCH STAGING

Zobacz: Strona firmowa biura dekoracji wnętrz

Strona internetowa należąca do firmy zajmującej się aranżacją, dekoracją wnętrz. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że jest to strona internetowa One Page. Ale czy na pewno? Czym charakteryzują się strony internetowe One Page? Definicja wyjaśniająca wygląd stron WWW One Page mieści się w dwóch słowach – One Page. Oznacza to tylko tyle, że serwisy internetowe tego typu nie prezentują treści poprzez przeładowanie. Klikając w link czy to w nawigacji, czy w którymkolwiek miejscu w obrębie witryny internetowej, serwis nie nie ulega zmianie adresu, przeładowaniu. Nawigacje w One Page mają rodzaj kotwic i przemieszczają użytkownika w obrębie tej samej podstrony.  Dlatego też One Page nie jest zalecane dla większych serwisów internetowych.

STYLISH TOUCH STAGING jest jednak inna. Strona WWW wykonana dla tej firmy używa kotwic. Użytkownik klikający w którekolwiek łącze z menu zostaje płynie przeniesiony do odpowiedniego działu na tej samej podstronie . Zgodnie z zasadą One Page. Jednak na STYLISH TOUCH STAGING mamy znacznie więcej treści. Każdy dział ma dodatkowy button, kierujący do rozwinięcia materiałów. Dzięki temu strona internetowa może rozwijać się, rozbudowywać w nieskończoność.

STRONA INTERNETOWA MADONNA

Zobacz: Serwis WWW, firmowy dystrybutora sukni ślubnych

Strona internetowa również wykonana w stylu mieszanym. Strona główna ma charakter One Page, jest również oparta na kotwicach („scrollowana”). Każdy z działów posiada jednak odnośnik do rozszerzenia treści. W gruncie rzeczy jest to dość ergonomiczne rozwiązanie dla szybkości ładowania się strony internetowej. Większość stron internetowy posiada jedną, bądź więcej galerii internetowych, odseparowanie ich od strony głównej, którą realizujemy poprze technikę „scrollowania”, pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu potrzebną na załadowanie mediów.

STRONA INTERNETOWA JT DESIGN Wrocław

Zobacz: Strona internetowa dla firmy z Wrocławia

Kolejny serwis w technice wykonanej podobnej do powyższych. Są jednak pewne wyjątki. Strona internetowa dla JT Design posiada nawigację, w której znajdziemy łącza przewijające do odpowiednich działów na stronie głównej oraz takie, które przeniosą nas w zupełnie nowe miejsca w obrębie serwisu WWW.

Poszczególne działy również mają swoje rozwinięcia do których przechodzimy klikając odpowiednie przyciski.

Ogólnie strona WWW jest wizualnie ciekawa i zrealizowana ciekawymi technikami tworzenia stron internetowych.

STRONA INTERNETOWA DLA BABOBUS Gubin

Zobacz: Strona WWW dla firmy Babobus z Gubina

Bardzo ciekawa strona internetowa przesycona technologią parallax. Wchodząc na stronę internetową Babobus, wszystko się rusza, wszystko pływa, ale razem tworzy spójną i stabilną kompozycję. Serwis internetowy nie jest wykonany w technice One Page, jednak mimo to warto wkleić go na listę inspirujących, kreatywnych stron WWW. Mocną stroną tej witryny są elementy graficzne wykonane z niezwykłą starannością. Animacje CSS3 oraz Parallax dodają kropkę nad i dla realizacji.

Strona internetowa X-CMS

Zobacz: X-CMS – Tworzenie stron WWW

A o to serwis internetowy samych twórców powyższych witryn firmowych i widać, że styl mieszany to coś co lubią i coś co dobrze im wychodzi. Strona internetowa X-CMS jest wykonana w ciemnym stylu retro. Strona główna jest typem witryny One Page, jednak każdy z działów posiada przycisk do ich rozwinięcia. Strona graficznie jest na pewno niecodzienna i warto zobaczyć ją online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *