More

  Zalety sklepów internetowych dedykowanych

  Zanim przejdziemy do omawiania zalet sklepów internetowych dedykowanych wyjaśnijmy sobie czym w ogóle jest tego typu oprogramowanie. Co to jest sklep internetowy dedykowany i jak działa?

  Sklep internetowy (więcej…) dedykowany to program działający na serwerze klienta służący do prowadzenia sprzedaży internetowej. Wyjątkowością tego typu oprogramowania jest to że jest pisany na zamówienie od podstaw. Sam proces planowania jest bardzo długi, dłuższy nic tworzenie tradycyjnego sklepu internetowego od A do Z. Przed rozpoczęciem prac programistycznych planowana jest każda funkcja sklepu, jej dokładne działanie oraz sterowanie. Po złożeniu funkcjonalności planuje się ich rozłożenie w interfejsie tak by wszystko było jak najwygodniejsze w obsłudze. Dopiero z szczegółową specyfikacją funkcjonalności oraz projektem graficznym przechodzi się do etapu programowania. Etap ten jest najdłuższym etapem w całym procesie tworzenia sklepu dedykowanego i praktycznie zawsze wynosi od kilku miesięcy w górę. Sklep dedykowany to świetne oprogramowanie „szyte na miarę”, idealnie dopasowane do potrzeb zamawiającego.

  Przejdźmy więc do zalet oprogramowania dedykowanego. Co daje nam sklep internetowy dedykowany? Przede wszystkim jest dokładnie taki jaki ma być, a więc jest idealny. Sklep internetowy dedykowany jest najlepszym rozwiązaniem dla nas spośród setek tysięcy innych rozwiązań. Jest napisany dokładnie tak jakbyśmy tego oczekiwali. Posiada funkcje te których potrzebujemy i nie jest zaśmiecony funkcjonalnościami których nie mamy zamiaru używać.

  Możemy użytkowników sieci oczarować nowymi funkcjonalnościami bardzie dopasowanymi do naszej branży, wygodniejszą obsługą sklepu internetowego. Tak, tworzenie sklepu internetowego od podstaw może poprawić wszystkie interfejsy, które w innych sklepach internetowych sprawiały nam trudności.

  Oprogramowania pisane od podstaw z zamkniętym kodem są także znacznie bardziej odporne na ataki hakerskie. Dużo większe bezpieczeństwo wynika głównie z dwóch rzeczy. Dedykowane oprogramowanie pisane jest przez doświadczonych programistów z racji swego stopnia skomplikowania. Ci mają lepszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz doświadczenie. Kod oprogramowania nie jest nigdzie wyświetlany, nikt oprócz nas nie ma dostępu do kodu jak w przypadku sklepów internetowych opartych na Magento czy Prestashop. Nawet jeżeli posiada oprogramowanie lukę to nikt nie wie o jej istnieniu.

  Zalet oprogramowanie dedykowane może nie ma wiele, ale te które wymieniłem sprawiają że oprogramowanie dedykowane zostawia daleko za sobą konkurencyjne rozwiązania, zwłaszcza te opensource.

  Źródło: https://www.mobica.pl/sklep-internetowy-czy-stacjonarny/

  Najnowsze artykuły

  Tworzenie sklepów internetowychTworzenie sklepów internetowych

  Warto przeczytać

  Leave a reply

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Tworzenie stron WWW