Konfigurator okien – nowa droga

Całkiem nie dawno na blogu był analizowany program do konfiguracji okien online. Programów tego typu z miesiąca na miesiąc coraz więcej przybywa. Nic dziwnego, ponieważ wykonują całą robotę za sprzedawcę, czy przedstawiciela handlowego. Na czym polegają i jak działają tego typu aplikacje.

Konfigurator okien z założenia ma umożliwić w prosty sposób złożenie okna zainteresowanemu użytkownikowi. Cały proces składa się od kilku do nawet kilkudziesięciu kroków. Użytkownik przechodzi od kroku do kroku, typując rozmiary okien, wybierając profile i inne elementy dostępne w konfiguratorze. Końcowy krok to złożenie zamówienia, opłacenie go lub pobranie gotowej oferty, którą można skonsultować z klientem upewnić się, że złożył takie okno jakie chciał lub wysłać bezpośrednio do fabryki.

Screen Shot 07-09-16 at 07.39 PM

Dziś zostanie omówiony kolejny konfigurator i to z tej samej firmy. Program jest warty omówienia, ponieważ wnosi kilka nowości do tego typu rozwiązań. Nowy konfigurator firmy Design Studio WWW, pozwala, również na złożenie okna. W przeciwieństwie do poprzedniej realizacji obecna, najnowsza, przeprowadza użytkownika w nie co inny sposób. Za każdym razem prezentowany jest jeden krok. Daje to nieporównywalną przejrzystość, niepotrzebne elementy są schowane, a użytkownik może w pełni skupić się na procesie zamówienia. Zadbano o walory estetyczne i ciekawe interakcje wizualne.  Konfigurator tym razem został napisany na rynek szwedzki.

Screen Shot 07-09-16 at 07.40 PM

W odróżnieniu od poprzedniego programu nowy konfigurator zbiera dane bez opcji płatności online. Dane trafiają do administratorów serwisu, którzy to mogą generować specyfikację dla fabryki lub ogólne informacje dotyczące zamówienia. Nowością jest instalacja cenników, które to importuje się z plików CSV. Daje to możliwość błyskawicznej administracji cen bazowych danego modelu, bez dostosowywania kolejnych parametrów. Na podstawie dostarczonego cennika program jest w stanie sprawdzić czy dane okno da się wyprodukować czy też nie.

Screen Shot 07-09-16 at 07.38 PM

Jednak nie import cenników jest w tym wszystkim nowością na rynku. Konfigurator pozwala na tworzenie kont partnerów.  Ci z kolei otrzymują do dyspozycji swój własny panel do zarządzania danymi, konfiguracji okien oraz do ustawiania własnych prowizji od okna. Tabela zamówień pokazuje kto kupił okno, ile kosztuje i ile partner z tego będzie miał. Partnerzy mogą zarządzać swoimi zamówieniami. Te też trafiają do administratorów, którzy bezpośrednio kontaktują się z fabryką i zlecają produkcję.

Jest to niewątpliwie nowość, w świecie konfiguratorów, a zarazem dowód jak bardzo programy informatyczne mogą usprawniać komunikację na linii partner-firma-fabryka, zachowując przy tym nieskazitelny porządek i mniejszy czas obsługi i klienta i partnera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *